E-Posta Girişi Canlı Yayın
 

KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifimizin değerli üyeleri ve
Üretiminden tüketimine kadar her sektörde emeği geçen “Gerçek Şeker” dostları;

 

Ülkemizin artan şeker ihtiyacını karşılamak, şeker sanayisinin hammaddesini temin etmek, Kayseri Şeker fabrikasının kurulması için gerekli sermayenin oluşumunu sağlamanın yanında, çiftçi potansiyelinden yararlanılması amacıyla 1953 yılında Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifimiz kurulmuştur. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifimiz; Şeker pancarı tarımı ve diğer üretim faaliyetlerinde Pancar çiftçisinin modern tarım teknik ve teknolojilerini kullanmasını sağlamak, nitelikli tohum, gübre, ilaç gibi girdilerle verimliliğin artması yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi olarak; Kayseri , Yozgat , Sivas , Nevşehir , Kırşehir illerinde 830 Köyde,79.271 ortağımızın, Kayseri Merkez, Boğazlıyan, Bünyan, Çandır, Develi, Gemerek, Sarıoğlan, Şarkışla, Yeniçubuk, Yenifakılı,Yeşilhisar, Pınarbaşı olmak üzere 12 Satış Mağazamız aracılığı ile tarımsal alet, makine, ilaç, gübre, sulama malzemeleri gibi yaklaşık 3000 kalem ürün ihtiyaçlarını zamanında, uygun fiyatlarla ve kaliteli olarak temin etmekteyiz. Pancar ekicilerimizin teşkilatlanması ve kooperatif halinde şirket sermayesine sahip olması sayesinde Kayseri Şeker fabrikamızın kuruluşunda etkin olunmakla kalmayıp şeker sanayisinin gelişmesinde önemli unsur olmuştur.

1953 yılında Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifimiz kuruluşu sonrasında elde edilen şeker Pancarı işlemek üzere 1954 yılında Bakanlar kurulunun kararı ile temeli atılan Kayseri Şeker Fabrikamız çok kısa sürede üretim aşamasına geçerek 6 Kasım 1955 tarihinde merhum başbakanımız Adnan Menderes tarafından işletmeye açılmıştır. Kayseri şeker Fabrikamız 60 yıldan beri bölge çiftçimizin umudu, çalışanın ekmek kapısı, Sofraların katığı, ağızların tadı ve Sanayi sektörünün can damarı olmuştur.

Beş Vilayetimiz çiftçilerinin ürettiği pancarı işleyen Kayseri Şeker Fabrikası, 2011 yılında kapısına kilit vurulmak üzere olan bir kurum iken son 3 yılda uygulanan mali disiplin ve eldeki imkanları iyi kullanılması neticesinde 222 Milyon TL net kar sağlanarak İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan Türkiye’deki ilk büyük 500 sanayi kuruluşu araştırmasında 2013 yılında 101. sıraya yükselerek başarısını taçlandırmıştır.

Daima; güvenilir, yenilikçi, verimli, kaliteli, rekabetçi, lider bir kuruluş olarak üstlendiğimiz sorumluluk bilinci içerisinde toplumun temel besin ihtiyacı olan doğal pancar şekerini, kaliteli, sağlıklı ve güvenli üretmek, pancar tarımının sürekliliğini sağlayarak; Türk çiftçisinin yaşam standardını yükseltmek,
çalışanlarımızın, çiftçilerimizin ve tedarikçilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli hizmet sunmaktayız.


Yönetim sistemi olarak, çalışanlarımızın, çiftçilerimizin ve tedarikçilerimizin katkıları ile kaliteli, sağlıklı ve güvenli ürünler sunarak, tüm paydaşlarımızın memnuniyetlerinin sürekliliğini sağlamamız yanı sıra Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Nevşehir illerimizin ekonomilerine önemli katkı sağlamaktayız.

Kayseri Şeker Fabrikası olarak çıktığımız Kalite yolculuğunda gerekli olan Kalite Yönetim Sistemi ve Gıda Güvenliği Belgelerini alarak, faaliyetlerimizde ulusal, uluslararası standartlar, ilgili mevzuat hükümlerine ve sosyal etik kurallarına uyarak, belirlediğimiz hedefler doğrultusunda, sistemlerimizi sürekli iyileştirmekteyiz.

Doğru bilgi, eğitimli insan ve gerekli ekipman üçlüsüne çevre duyarlılığını eklemek suretiyle insana, çevreye ve topluma sürekli faydalı olmak azmi ile Gerçek şeker üreticilerine ve tüketicilerine hizmet etmenin gururu ile Saygılarımı arz eder esenlikler dilerim.

Hüseyin AKAY Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı

 

 
Tasarım ve Programlama - Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Bilgi İşlem Müdürlüğü
Bu site en iyi Internet Explorer 7.0 üzeri ve Firefox 3.0 üzeri versiyonlarda görüntülenir.