BAŞKAN AKAY, NNY ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNİN KONUĞU OLDU

 BAŞKAN AKAY, NNY ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNİN KONUĞU OLDU

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Nuh Naci Yazgan Üniversitesi “Kariyer Günleri etkinliklerinin konuğu oldu.

Başkan Akay; Nuh Naci Yazgan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığının  daveti üzerine  Mehmet Ayata Konferans Salonunda “Türkiye’nin tarım politikalarında Şeker’in yeri ve Kayseri Şeker Fabrikasının önemi” Konulu Konferans verdi.

Konferansa; Nuh Naci Yazgan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya, Fakülte Öğretim Üyeleri ile birlikte  İktisat, İşletme, Siyasi Bilimler ve Kamu yönetimi Bölümlerinin öğrencileri katıldılar.

Başkan Akay konuşmasında; Kayseri Şeker Fabrikasının temeli,  1954 yılı nisan ayında atılarak bir buçuk senelik bir süre içerisinde faaliyete geçtiğini ve Türkiye’de Şeker sektörü açısından önemli bir kuruluş olduğunu belirtti.

Başkan Akay konuşmasında ayrıca; Kayseri Şeker’in Ar-Ge çalışmaları, SPK ya tabi kuruluşlar arasında yer alarak halka açık şirket statüsü kazandığı, tarım ve hayvancılık alanında rol model çalışmaları, Şeker pancarı tarımının geliştirilmesi  için yapılan çalışmalar ile  Kooperatifçiliğin Türkiye’de ve Dünyadaki tarım sektörüne katkısının önemine değindi. 

Konferans sonunda Başkan Akay öğrenci ve öğretim görevlilerinden gelen soruları cevaplandırdı.

“Kariyer Günlerine katkılarından dolayı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya tarafından Başkan Akay’a plaket takdim edildi.