ÇEKÜL VAKFI BAŞKANI KEYKUBADİYE SARAYININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

ÇEKÜL VAKFI BAŞKANI KEYKUBADİYE SARAYININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

 

Çekül Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer’in Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç’a hayırlı olsun ziyaretleri esnasında gündem Keykubadiye sarayı oldu.

Çekül Vakfı yöneticileriyle birlikte Başkan Memduh Büyükkılıç'ı da makamında ziyaret eden Prof. Dr. Metin Sözen, Başkan Akay’a sizler Türk tarihi açısından önemli bir Sarayın üzerinde oturuyorsunuz diyerek Kayseri Şeker Fabrikası arazisi içerisinde bulunan  Keykubadiye Sarayının önemli bir değer olduğunu belirtti.

8-13 Nisan tarihleri arasındaki  Mimarsinan anma etkinlikleri kapsamında "Dünya Durdukça Sinan" Konulu  Konferans veren Çekül Vakfı Başkanı Metin Sözen, Kayserinin tarihi ve turistik değerlerinin önemine  dikkat çekti.

Başkan Hüseyin Akay da Keykubadiye saray kazı çalışmalarındaki son durum  hakkında Başkan Büyükkılıç ve Metin Sözen’i bilgilendirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç’ın ziyaret sonrasında  Başkan Akay ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer  birlikte  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar ile  Melikgazi Belediye Başkanı Dr.H.Mustafa Palancıoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.