KAYSERİ ŞEKER, BOĞAZLIYAN ŞEKER FABRİKASINDA 168 BİN TON ŞEKER ÜRETTİ

KAYSERİ ŞEKER, BOĞAZLIYAN ŞEKER FABRİKASINDA  168 BİN TON ŞEKER ÜRETTİ

Kayseri Şeker’in üç Fabrikasından birisi olan Boğazlıyan Şeker Fabrikasında 2018-2019  yıllarını kapsayan 12.Kampanya döneminin  17 Eylül tarihinde başlayıp 12 Aralık tarihinde sona erdiği ve  86 günlük kampanya süresi içerisinde 1.187.000 ton pancar işlenilerek 168.100 ton kristal şeker elde edildiği belirtildi.

Boğazlıyan Şeker Fabrikasında Kampanya süresi boyunca 42.375 ton melas, 220.960 ton yaş küspe, 15.189 adet balya küspe ve 11.333 ton peletli kuru küspe üretimi yapıldı. Günlük ortalama  14.047 ton pancar işlemek suretiyle geçen yıl 14.010 ton olan rekoru üzerine bir rekor daha eklenmiş oldu.

2018-2019 Kampanya dönemi içerisinde Boğazlıyan Şeker Fabrikasında stoklarda yığılma nedeniyle  Fabrikanın pancar alımına kapatılmaması yanında  kısa süreli bile olsa duruşun olmamasının Kayseri Şeker tarafından uygulamaya konulan  “Randevulu pancar sökümü ve tesellüm programı”na uyumun bir neticesi olduğu için  pancar üreticileri, nakliyeciler, yöneticiler  ve çalışanlar tarafından büyük takdir topladı.

Boğazlıyan Şeker Fabrikasının 12. Kampanya döneminin sona ermesi nedeniyle Yönetim tarafından çalışanlar onuruna teşekkür yemeği verildi. Yemeğe; Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu üyelerinden  Avni Hokkaömeroğlu, Harun Halıcı, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyelerinden Abdulkadir Güneş, Mustafa Demir, Nizamettin Çatak, Abdullah Borazan, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Genel Müdür yardımcıları, Şeker İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı ve çalışanlar katıldılar.

Boğazlıyan Şeker Fabrikası işçi yemekhanesinde düzenlenen yemek öncesi her üç fabrikada da çalışanların birbirlerini destekleyen örnek ve üstün gayretlerinden yönetim olarak duydukları memnuniyeti dile getiren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Boğazlıyan Şeker Fabrikasının on ikinci kampanyasını hayırlısıyla bitirdik. Allah bereketli eylesin. Bu toplantı, çalışanlarımıza bir teşekkür amacıyla tertip edilmiştir.

Elinize, yüreğinize sağlık. Gerçekten büyük gayret gösterdiniz. Emek verdiniz. Sahiplendiniz ve oldukça başarılı bir kampanyayı sonuçlandırmış olduk dedi.

         Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;  Bildiğiniz gibi bu sene üç fabrikada faaliyet yürüttük. Herkes çok büyük fedakârlık ortaya koydu. Büyük gayret gösterdi. Bu Turhal’dada aynıydı. Boğazlıyan’ dada aynı Kayseri dede aynı oldu. Bütün arkadaşlarımız işlerine dört elle sarıldılar, sahiplendiler öyle ki, bunu söylemekten iftihar ediyorum 72 saat makinanın başında bekleyen arkadaşlarımız oldu. Bu arkadaşlarımızı hiç kimse zorlamadı. Hiç kimseye bu makinanın başında duracaksın demedi. Ama her üç fabrikada da bütün arkadaşlarımız ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı göstererek kampanyayı yürüttüler.

Bana siz bunu nasıl başarıyorsunuz diye soruyorlar. Bizim elimizde  sihirli değneğimiz  falan yok. Biz Büyük Kayseri Şeker ailesi olarak başarıyoruz. Büyük Kayseri şeker ailesi Fabrikasına ve işine sahipleniyor ve bu şekilde başarıyoruz. Onun için  Allah da  bu birliğin, beraberliğin, gayretin, fedakarlığın bereketini veriyor dedi.

Konuşma sonrasında çalışanlar tarafından “Yeni kampanyalarda yeni fabrikalarla” pankartının açılması Başkan Akay ve Yöneticileri memnun etti. Başkan Akay çalışanların bu talebine de sessiz kalmayarak, Türk Milletinin bir kızıl elması vardır. Bizim de Kayseri şeker olarak bir Kızıl elmamız olması lazım. Bizim geçen seneki Kızıl elmamız Turhal Şeker Fabrikasıydı. Bu seneki kızıl elmamız da bünyemize yeni  bir Şeker fabrikası daha katmak olacaktır dedi.