KAYSERİ ŞEKER’DEN YOZGAT-ÇANDIR BÖLGESİNE TARIM MARKET VE HİZMET BİNASI

KAYSERİ ŞEKER’DEN  YOZGAT-ÇANDIR BÖLGESİNE TARIM MARKET VE HİZMET BİNASI

Kayseri Şeker, 2019 yılı yatırımları kapsamında Yozgat İli Çandır İlçesinde, Kayseri Pancar Kooperatifi  Tarım Market ve Bölge Müdürlüğü Hizmet binasının açılışını yaparak   çiftçilerinin hizmetine sundu.

Kayseri Şeker, 28 Nisanda Sivas-Gemerek’te Etçi Damızlık Sığır Yetiştirme Çiftliğinin  hizmete açılışından üç gün sonra Çandır Bölgesi Pancar Kooperatifi Tarım Market ve Pancar Bölge Müdürlüğü Hizmet binasını da  hizmete  açması bölge çiftçileri tarafından büyük bir memnuniyetle  karşılandı

Yatırımların hizmete açılış  törenine ; Belediye Başkanları, Siyasi Parti ve STK temsilcileri, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri,  Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Kayseri Pancar Kooperatifi Müdürü Uğur Metiner, Genel Müdür yardımcıları, Bölge Müdürleri, Kayseri Şeker iştiraklerinin Müdür ve yöneticileri, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı, Bölge çiftçileri ve diğer yetkililer  katıldılar.

Açılış töreninde konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; 1930 yılında Belediye teşkilatı kurulup 1990 yılında ilçe statüsü kazanan Çandır ilçesine ve Bölge çiftçilerimizin hizmetine böyle bir tesisi kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz dedi.

Başkan Akay; Çiftçilerimiz bizim için değerlidir o nedenle biz de çiftçilerimizin işlerini bu tip yatırımlarla  en iyi bir şekilde yapmalarına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Tesisimiz 6480 metre kare alan üzerine toplamda 1800 metrekare inşaat alanı olan tesislerin 6.5 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını belirtti.

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü; Kayseri şeker gücünü koruduğu sürece; Orta Anadolu’da, Kayseri, Yozgat, Sivas, Tokat, Nevşehir ve Amasya’nın bir kısmı da dahil olmak üzere geniş bir coğrafyada on binlerce çiftçisine hem sahip çıkacak hem de Türkiye’deki bütün çiftçilerin işlerinin sağlıklı bir şekilde yürümesi için örnek teşkil edecek bir kuruluş olarak özelliğini devam ettirecektir.

Kayseri Şeker’in Yöneticileri de Çiftçileri de örnek davranışları ile tüm açılışlara ve organizasyonlara büyük bir coşku ve heyecanla katılarak destek vermektedirler. İşte bizler hep birlikte işimize ve birbirimize sahip çıkarak bu yatırımları yapmayı başarıyoruz. Başarmaya da devam edeceğiz dedi.

Tören esnasında Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün Kayseri Şeker’in Çandır İlçesine yapmış olduğu yatırımlardan dolayı İlçe halkı ve Bölge Çiftçileri adına teşekkür ederek Başkan Akay’a plaket takdim etti.  Dualar ve tekbirler eşliğinde kurban kesilerek açılış gerçekleşti.