KAYSERİ ŞEKER’DEN, SANAYİ DOKTORA TÜBİTAK PROJESİ

KAYSERİ ŞEKER’DEN, SANAYİ DOKTORA TÜBİTAK  PROJESİ

Kayseri Şeker, Sanayi Doktora Tübitak  Projesi  kapsamında Şeker Pancarı hibrit ebeveynlerin eldesi ve tohumluk üretimi projesini imzaladı.

33 Üniversite 77 sanayi kuruluşu tarafından geliştirilen 120 projenin desteklendiği tören,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve  Tubitak Başkanı Prof Dr Hasan Mandal’ın katılımıyla tören  Ankarada Tubitak Feza Gürsey Konferans salonunda yapıldı.

Törene, Kayseri Şeker Fabrikası Osman Canıtez, Proje yürütücüsü olarak Prof.Dr.Mehmet Arslan, Kayseri Şeker Fabrikası Ziraat Koordinatörü Oğuzhan Ulu ve Ar-Ge Müdürü Hülya Herdem katıldı.

Projenin amacı, Sanayi sektöründe ihtiyaç duyulan doktora derecesine sahip  nitelikli insan kaynağının Üniversite Sanayi işbirliği ile  yetiştirilmesi, Sanayi sektöründe Doktora sahibi araştırmacı istihdamının teşvik edilmesi  ve Üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesidir.

Bu projenin  Erciyes Üniversitesi  ile Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezinin ihtiyaç duyduğu Şeker Pancarı hibrit ebeveynlerin eldesi ve tohumluk üretimini kapsamakta olduğu belirtildi.