KAYSERİ ŞEKER, ŞEKER PANCARI TARIMINDA ÖNCÜLÜĞE DEVAM ETMEKTE KARARLI

KAYSERİ ŞEKER, ŞEKER PANCARI TARIMINDA ÖNCÜLÜĞE DEVAM ETMEKTE KARARLI

 

Kayseri Şeker’in 2018-2019 Kampanya dönemi öncesinde Şeker Pancarı tarımında verimliliği artırarak Dünya ile rekabet edecek uygulamaları sürdürmek adına başlattığı ilaç, gübre ve sulama sistemleri konusundaki çalışmalarına hız verdiği belirtildi.

        Bu kapsamda, Kayseri Pancar Kooperatifi, Kayseri Şeker Fabrikası yöneticileri ve diğer ilgililer Şeker Pancarı tarımı yapılırken kullanılan ürünlerin üretim ve imalat yerlerine teknik geziler düzenleniyor.

        Konu ile ilgili açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay;  Şeker pancarı tarımında kullanılan ürünlerin  seçimi konusunda Yönetim Kurullarımız gereken hassasiyeti göstererek hem ürün ve  ilaç israfı önlemek suretiyle  çiftçinin parasının cebinde kalması sağlamak, hem de ilaçların fazla kullanılarak doğaya ve canlılara zarar vermesini engelleme kararlılığındadır.

Kayseri Şeker, Şeker Pancarı tarımında tarladan sofraya Güvenilir ve Sürdürülebilir Şeker üretimi konusunda emin adımlarla yol almak için çiftçisinin kullanmış olduğu tüm ürünlerin üretim yerlerini ve  üretim aşamalarını çiftçiler adına yerinde inceleyerek  denetim çalışmalarını sürdürmektedir.

Kayseri Şeker gerek aldığı yönetimsel kararlarla, gerekse sahip olduğu uzman kadrosunun danışmalığıyla, sektöründe pancar taban fiyatını en fazla ödeyen, çiftçisinin gelir seviyesini artırarak refahını zirveye taşıyan şirket olmaya devam edecektir dedi.