KAYSERİ ŞEKERDE BAYRAM COŞKUSU ÇOCUKLARLA BİRLİKTE YAŞANDI

KAYSERİ ŞEKERDE BAYRAM COŞKUSU ÇOCUKLARLA BİRLİKTE YAŞANDI

 

Kayseri Şeker’de geleneksel olarak çalışanlar ve ailelerinin de katıldığı  bayramlaşma Şeker gölü sosyal tesislerinde yapıldı.

Çalışanların aileleri birlikte katıldığı bayramlaşmaya çocuklar da yoğun ilgi gösterdi. Başkan Akay ve Yönetim Kurulu üyeleri çocuklara çeşitli hediyeler dağıtarak bayram coşkusunu hep birlikte yaşadılar.

Şeker gölü sosyal tesislerinde yapılan  bayramlaşmaya; Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz,  Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer,  Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyelerinden  Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın Yönetim Kurulu Üyeleri; Abdulkadir Güneş, İsmail Avşar, Nizamettin Çatak, Abdullah Borazan, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür V. Osman Canıtez, Genel Müdür yardımcıları da katıldılar.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay,  63 ncü kampanyaya  hazırlıklarının tamamlandığını ve tüm çalışanların kampanyanın başlamasını sabırsızlıkla beklediklerini açıkladı.

Son zamanlarda şeker sektöründe yaşanan sıkıntılara da dikkat çeken Başkan Akay, sıkıntıların devam edebileceğini ancak, Kayseri Şeker Fabrikası ne kadar güçlü olursak sektörü de ayakta tutma konusunda o kadar etkili oluruz. O nedenle işimizi en iyi ve en başarılı şekilde  yürütmek, yönetmek ve geleceğe bu şirketi başarılı bir şekilde taşımak mecburiyetindeyiz dedi.

Şiire, şairlere ve halkın bağrından yetişip onların duygu, düşüncelerini mısralara ve şiirlerine yansıtan şairlere her zaman önem veren Başkan Akay Kayseri Şeker ailesinin bir dost meclisi olduğuna dikkat çekerek Üstat Abdurrahim Karakoç’un; 

Duygusu duyguma değen dostumdur,

Helal ayran, ekmek, soğan dostumdur

Gönlüne kırk konuk sığan dostumdur.

Fikirde alçağın yabancısıyım.

Şiiri ile   bayramlaşma için bir araya gelenleri selamlayıp, başarının hep birlikte elde edileceğini ve Büyük Kayseri Şeker ailesinin tüm bireylerinin  üzerine de düşen görevler olduğunu belirtti.