TURHAL ŞEKER’DEKİ BAŞARILI ÇALIŞMALAR YÖNETİCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

TURHAL ŞEKER’DEKİ BAŞARILI ÇALIŞMALAR YÖNETİCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

 

Turhal Şeker Fabrikasına sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilerin tarlada pancar  sökümünden, pancarın fabrikaya sevkiyatı ile  fabrikadaki üretim çalışmaları Kayseri Şeker yöneticileri tarafından sürekli olarak inceleniyor ve gelişmeler kamuoyu ile paylaşılıyor.

3 Ekim 2018 tarihinde işletmeye pancar alınarak şeker üretimine başlanılan Turhal Şeker Fabrikasında 22 günlük süre içerisinde 168.800 ton şeker pancarı işlenerek 22 bin ton şeker üretilmesi yöneticilerin ve çalışanların yüzünü güldürdü.

85 nci Kampanya döneminde Turhal bölgesinde 1158 kişiye istihdam kapısı olan Turhal Şeker Fabrikasının özelleştirme aşamasında koparılan fırtınalara ve  Protestolara karşı en küçük bir yılgınlık duygusunu yaşamadan işe sahip çıktıklarını belirten Kayseri Pancar Koopeartifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Bu fabrika devletindi, artık Milletin, Çiftçinin oldu. Özelleştirmenin de yüz akı oldu. Şeker üretimimiz başarılı şekilde devam ediyor” dedi.

Başkan Akay ayrıca; Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarında 2018-2019 kampanya döneminde bu güne kadar toplam 1 Milyon 73 bin ton pancar işlenerek 147 bin ton şeker üretildiğini belirtti.